• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
Site Haritası

ADANA KLİMA BAKIM

ADANA KLİMA BAKIM

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Özellikle Akdeniz ikliminin yaşandığı yerlerde yaz aylarında serinlemek kış aylarında da ısınmak için tercih edilen klimalar insan sağlığı için çok önemlidir. Dışarıdan aldığı havayı arınmış bir şekilde ortama sunması sebebiyle daha temiz bir hava solumanız da klima ile mümkün hale gelir. Adana klima bakım alanında faaliyet gösteren firmamız klima bakımlarının önemi her defasında müşterilerine vurgulamaktadır.

Klima bakımları neden yapılmalıdır?

  • Cihazınızı daha uzun süreli kullanmak istiyorsanız klima bakımlarına dikkat etmelisiniz.
  • Bakımlarının yapılmaması ansızın arızaya neden olacağı için ayrı bir külfet demektir.
  • Klima bakımlarının düzenli yapılması enerjiden ciddi anlamda tasarruf edeceğiniz anlamına gelir.
  • İnsan sağlığını tehdit eden polen ve tozlar klimanın filtrelerine yapışarak kullanıcıya daha temiz bir alan bırakır.
  • Cihazdan en yüksek verimi alabilmeniz için bakımlarının ihmal edilmemesi gerekir.

Klimalar günümüzün en sık kullanılan cihazları arasındadır. Adana klima bakım konusunda hizmet veren firmamız her zaman müşterilerinin memnun olmasını hedefler. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarken sunduğu kaliteli bakım süreci sayesinde cihazınızdan istediğiniz verimi rahatlıkla alabilirsiniz. Cihazınızın bakımları için güvenebileceğiniz firmaları tercih etmelisiniz. Alanında uzman ve belli deneyime ulaşmış çalışanları olan firmalar beklentilerinizi tam anlamıyla karşılamaktadır. Firmamız da bu konuda beklentilerinizi en üst kalitede karşılamayı hedefler.

Klimanın bakımının düzensiz ya da hiç olmaması polen ve tozun ortamda kalmasına neden olur. Bunun dışında daha fazla enerji tüketeceği için bu da direk elektrik faturalarına yansır. Drenaj sisteminde meydana gelen tıkanmalar sızıntılara neden olur. Bunun dışında elektrik tesisatında meydana gelen oksitlenmeler ciddi arızalara neden olur. Adana klima bakım, her kullanıcının dikkat etmesi gereken bir ayrıntıdır. 4 ila 6 ay aralıklarla yaptıracağınız bakımlar sizi arızadan koruyacağı gibi istediğiniz performansı klimadan alacağınız anlamına gelir.

 

Adana Klima Bakım

Evde veya iş yerinde kullandığımız klimalar bir süre sonra sağlığı tehdit edici durumlar ortaya çıkarabilir. Sürekli hava sirkülasyonu yaratan klimalar belirli bir süre içinde biriken toz ve kiri ortama yaymaya başlayacaktır. Buda solunum yolu ve alerjik rahatsızlıklara sebep olacaktır. Sadece temizlik amaçlı değil cihazın performansını arttırmak ve olası çıkabilecek arızaları önceden tespit edebilmek için de önemlidir. Adana Klima Bakım servisimiz klimanızın bakımı itina ile yaparak uzun ömürlü olmasına katkı sağlayacaktır.

Bakım Nasıl Yapılmalı?

Bakımda gaz seviyesi ölçülmelidir eğer gaz seviyesi düşükse gaz takviyesi yapılır buna rağmen gaz seviyesinde hala düşüş varsa gaz devresinde kaçak vardır. Bakır boruysa kaynak yaparak kaçak kapatılır. Ya da boru tamamen değiştirilir. Elektrik devrelerinin kontrolü yapılır. Klimalar çalışma sırasında terleme yapar ve biriken su damlaları gider borusundan dışarıya tahliye edilir. Uzun zaman temizlenmemiş ya da lokanta mutfağı gibi yerlerde oluşan kir ve yağ katmanı bu gider borusunu tıkayarak suyun tahliyesine engel olur. Klimanız su akıtmaya başlar. Klimanızın dış ünitesi doğa şartlarına maruz kalmakta zamanla dış ünite içerisinde bulunan parçalar arızalanmaktadır. Dış ünite içerisinde klimanın can damarı kompresör (motor) bulunmaktadır. Bu parçanın devre dışı kalması yüksek tamir maliyetine yol açar. Bu nedenle klimanızın motoru bakım esnasında gözden geçirilmelidir. Tüm bakım rutinlerini yerine getiren Adana Klima Bakım servisimiz müşterilerimizin yararına olan hiçbir detayı atlamamakta ekonomik ve kalıcı çözümler üretmektedir.  

Geniş Servis Ağı;

Adana ve ilçelerine hizmet sunan ekiplerimiz arıza, montaj ve bakım ihtiyacınızda gerek ofis gerek saha personelleri ile sürekli hizmet halindedir. Servisimizi aradığınız andan itibaren Adana Klima Bakım ayrıcalığı ile tanışmış olacaksınız.


Adana Klima Bakım

Yazın bizi serinleten klimalar bakım yapılmadığı takdirde arıza ve yüksek elektrik tüketimine sebep olur. Bu durum serinlemek isterken cebimizin yanmasına sebebiyet verir. Bu sebeple klimaların bakımını yılda bir kez yaptırmakta fayda var. Ayrıca ortama hava üfleyen klimaların filtreleri ve içinin temizlenmemesi bulunduğunuz mekâna toz üfleyerek alerjik ve solunum yolları rahatsızlıklarına sebebiyet verecektir. Bunun bilincinde hareket eden Adana Klima Bakım servisimiz klimalarınızın teknik bakımlarını yapacak ve temizleyerek hijyenik bir ortama kavuşmanızı sağlayacaktır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Klima bakımında temizliğe yönelik ilk adım klima içerisindeki filtrelerin temizliğidir. Bu filtreler duvar tipi klimalarda klima ön kapağı kaldırıldığında gözükmektedir. Kolayca sökülen bu filtreler suya tutularak kolayca temizlenebilir. İşin bu kısmını kullanıcı basitçe yapabilir. Daha geniş bir temizleme ve cihazın genel bakımı için Adana Klima Bakım servis personelimiz gerekenleri titizlikle yapacaktır. Klimanızı bir süre sonra gaz eksiltebilir. Bu gaz borularında oluşan bir kaçaktan kaynaklanabileceği gibi uzun süre kullanılmamış klimalarda da görülebilmektedir. Çok sık gaz kaçırması durumunda boruların kontrol edilmesi gerekmektedir. Gaz seviyesi kontrol edildikten sonra klimanızın iç ünitesi açılarak filtreler sökülür, içinde bulunan fan ilaçlı su püskürtülerek temizlenir. Özellikle aşhane gibi ortamlarda klimanın iç ve dış yüzeyi yağdan dolayı sararır ve kalın bir tabaka oluşur. Kokulu, ilaçlı sıvı ile iç ve dış yüzey tamamen temizlenmektedir.

Klima Bakımının Avantajları;

Bakım esnasında elektrik bağlantıları, sensörler, dış ünite, kompresör gibi önemli parçalarda gözden geçirilmektedir. İleride arızaya sebep olabilecek parçalar yenisi ile değiştirilir. Bakım yaptırmak cihazınızın ömrünü uzatarak verimli çalışmasını sağlayacaktır. Adana Klima Bakım servisimiz arıza ve montaj konularında da müşterilerine ekonomik çözümler sunmaktadır.

 

Adana Klima Bakım

Kışın soğuğundan, yazın ise bunaltan sıcaklıklardan bizi kurtaran klimalarımızın zaman zaman bakıma ihtiyacı vardır. Firmamız Adana klima bakım olarak evinizin konforunu sağlayan cihazlarınızın bu sayede ömrünü uzatmış olursunuz. Pek çok kişi klima bakımını aksatıyor da olsa da, daha fazla geciktirmeden yaptırmanız ilerde çıkabilecek arıza ve sorunları önlemek adına siz değerli müşterilerimiz için iyi bir adımdır.

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılmalı? Kimlere Yaptırılmalıdır?

"Klima bakımı yaptırmak istiyorum fakat hangi firmaya güvenebilirim? İşinin hakkını verir mi? " Gibi sorularınız varsa doğru adrestesiniz. Firmamız Adana klima bakım işlerini en temiz ve en güvenilir şekilde sağlar. Kışın ya da yazın ortasında bakım yaptırmanız size bir fayda sağlamayacaktır. Aksine bakım sırasında klimanızı kullanmamanız sorun yaratabilir. Bu nedenle en uygun zaman yaz ve kız ayları başlamadan hemen önce, yani yılda 2 kez bakım yaptırabilirsiniz. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacaktır. Cihazınızın sorunsuz bir şekilde çalışması için kullanım öncesi bakımdan geçirilmesi önemlidir. Klima bakımları işinin ehli uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Öncelikle bakımlar sırasında cihazınızın tüm değerleri kontrol edilmekte olup daha sonra iç temizliği yapılmaktadır.

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Klima kullanılan bir ortamda bulunuyorsanız eğer ve bakımı, temizliği yapılmamış ise sağlıksız bir alandasınız demektir. Filtrelerin toz ve pislikler ile kaplanmasından dolayı klimanızın ortama verdiği kirli hava yüzünden sağlığınız ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle küçük çocuklar için birçok sağlık sorununa açık kapı bırakmış olursunuz. Bununla birlikte serpantinlerin ve filtrelerin tıkanıklığı nedeniyle klimanız yeteri kadar soğutma veya ısıtma işlevini yerine getiremeyebilir. Sürekli çalışan klimalar bir süre sonra arıza yapmaya başlarlar. Bu durum maddi olarak da size yansır. Klimanızın arıza vermemesi için firmamız Adana klima bakım işlemleriniz için size en iyi hizmeti sunmaktadır.

                                                        Adana Klima Bakım

Klima denilince akla ilk gelen şey serinlemektir. Yazın sıcak günlerinde vazgeçilmez bir kurtarıcıdır. Klima zamanımızda artık lüks olmaktan çıkmış her evin temel ihtiyaçları arasına girmiştir. Piyasada farklı markalarda birçok ürün bulunmaktadır. Klima alırken bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Öncelikle servis ağı geniş, arıza durumunda hemen cevap alacağınız bir marka olmalı.  Klima takılacak mekanın büyüklüğüne göre salon tipi yada split klima tercih etmelisiniz. Enerji tüketimini düşürmek içinse A sınıfı enerjili ürün almalısınız. Ayrıca ortamın havasının kurumaması adına nem dengesi sağlayan cihazlar seçmelisiniz.  Klimanızı kullanmaya başladıktan sonra da Adana klima bakımı sizin için cihazınızın rutin bakımını üstleniyor.

Sıcak günlerde serinlemek, kışınsa soğuk ortamları ısıtmak elbette ki klimanızla hem daha kolay, hem de konforludur. Ancak bakımlarını düzenli yaptırmadığınız takdirde, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Filtreler de zamanla biriken toz ve bakteriler ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. Mevcut astımınızı tetikler, baş ağrısı, sinüzit, alerji, kronikleşen yorgunluk hatta burun kanaması gibi sorunlara neden olur. Özellikle mağaza, hastane, alış-veriş merkezleri gibi insan sirkülasyonun fazla olduğu ortamlarda ciddi solunum ve enfeksiyon hastalıklarına sebep olur. Adana klima bakım tüm bunların üstesinden gelmemiz için yanınızda.

Bakımı yapılmayan klimalar ortama kotu koku yayarak sizi ve konuklarınızı rahatsız eder. Sadece sağlık değil elbette bakımsız cihazların birçok zararı vardır. Öncelikle ürününüzün performansı düşer, yüksek enerji tüketip az verim alırsınız. Drenaj sistemi tıkanır su sızıntılarına neden olur. Düzensiz çalışan kompresör cihazın ömrünü kısaltır ve bütün bunlar masraflı arızalara yol açar. Ayrıca yüksek enerji sarfiyatı elektrik faturalarınıza da yüklü bedeller olarak yansır. Adana klima bakım uzman ekibi ve profesyonel ekipmanlarla klimalarınızın rutin bakımlarını uygun fiyat ve çözüm odaklı çalışma disiplini ile hizmetinize sunmakta. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret14909
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Takvim
Hava Durumu