• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
Site Haritası

ADANA KLİMA MONTAJI

ADANA KLİMA MONTAJI

Klima Montajının Önemli Ayrıntıları

Klima montajı klima ile ilgilenen her firmanın dikkat etmesi gereken en önemli ayrıntıdır. Özellikle klima motorunun yerleştirilmesi sırasında gerekli önlemlerin alınması gerekir. Adana klima montaj alanında faaliyet gösteren firmamız bu konuda gerekli önlemleri alarak olması gereken konuma düzgün bir şekilde montaj yapmaktadır. Klimanın düzenli çalışması, arıza vermemesi, istenilen enerjide ve yüksek performansta çalışabilmesi klimanın yerleştirilmesi ile de alakalıdır. Klima montajında firmamızın dikkat ettiği konular;

  • Klimayı yatay ya da dikey konumda kullanırken direk kişilerin hangi pozisyonda olursa olsun baş kısmına havayı üflememesi gerekir.
  • Drenaj suyunun akabileceği yerin açık alan olmasına dikkat ederiz.
  • Duvara monte edilecek klimaların ortamın dikey uzunluğu dikkate alınarak 2,5 metre ve üstü bir konuma yerleştirilmektedir.
  • Hava dolaşımını iyi bir şekilde hissettirecek konumlar sağlıklı bir klima kullanımı için iyidir.
  • Genellikle duvar kısmına yerleştirirken önünün kapalı olmaması çok önemlidir.

Klimayı sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız firmamızın belirttiğin konumlardan arasından seçim yapmanız çok önemlidir. Adana klima montaj sektöründe hizmet eden firmamız her marka klimanın tüm işlemlerinde profesyonel bir hizmet vermektedir. Gerekli eğitimleri tamamlamış personellerimiz ile sergileyeceğimiz hizmetten memnun kalmamanız imkânsızdır. Müşteri memnuniyeti firmamız için her zaman önemlidir. Bu nedenle sorunlara kısa sürede çözüm bulmak müşterileri memnun etmek çalışma prensiplerimizin başında gelir.

Klima kadar klima motorunun da konumu çok önemlidir. Klima motorunu direk güneş ışığından korumak gerekir. Adana klima montaj alanında hizmet verirken sağlıklı ve kaliteli bir hizmet verebilmek için dikkat ettiğimiz konulardan birisi de klima motorunun konumudur. Direk hava şartlarından etkilenmemesi için korumalıklarının yapılmaması önemlidir. Arızaya müdahale açışından her zaman kolay ulaşılabilir yerde olmalıdır. Firmamızdan hizmet almak için irtibat numaramızı tuşlamanız yeterlidir. 
 

Adana Klima Montaj Hizmetleri

Hem tasarruflu, hem de verimli bir klima kullanımı için cihazlarınızın doğru yere, doğru bir şekilde monte edilmesi çok önemlidir. Bu alanda dikkat edilmeyen teknik ayrıntılar cihazınızın aşırı enerji harcamasına ve performansının düşmesine neden olabilir. Bu nedenle Adana Klima Montaj hizmetlerimiz arasından kaliteli, sonuç odaklı ve memnuniyet verici çalışmalar elde edebilirsiniz. Firmamız klimanızın montajında en doğru özellikleri gözeterek, en verimli sistemleri kurmaktadır.

Klima Montajında Nelere Dikkat Edilir

Teknik destek ekiplerimiz montaj öncesinde cihazın çalışacağı gerilimi, cihazı koruyan otomatik sigorta değerini göz önüne almak, kablo kesintisi gibi durumları iyileştirmektedir. Ayrıca hem iç ünite, hem de dış ünitenin konulacağı alanlardaki güvenliğin sağlanması gereklidir. İç ünite sağlam bir şekilde asılmasına dikkat eden ekiplerimiz cihazınızı güzel bir şekilde sabitlemektedir. Dış ünite ise konsol üzerine ya da zemine kauçuk takozlarla sabitlenebiliyor. Bu alanda Adana Klima Montaj çalışmalarımızda dikkat edilecek pek çok püf noktası bulunmaktadır.

Montajda Bakır Boru Hattı

Teknik ekiplerimiz izolasyonlu bakır boru hattı üzerinde tekniğine uygun olarak elektrik ara tesisatı yapılmalıdır. Bu ara tesisatı gırtlaklı borudan imal edilmektedir. Ayrıca drenaj hattı ile birlikte tüm bu tesisatın dekoratif bantlar ile sarılması da söz konusu olmaktadır. Bu tesisatın düzgün bir hat oluşturacak şekilde sabitleme kelepçesi kullanılarak duvara bağlanması ile de işlem tamamlanıyor. Bakır tesisat yekpare ise kaynaksız çekilmektedir. Kaynak gerektiren durumlar olduğunda Adana Klima Montaj hizmetlerimiz kapsamında azot gazı geçirilerek tamamlanmaktadır. Ara tesisatın geçmesi gereken duvar gibi engellerde delinerek ara tesisat üzerine bağlanması önemlidir. Ara tesisat N2 ile kaçak kontrolü yapabiliyoruz. Bakır boruların kullanıldığı geçiş hatları için doğru doldu malzemesinin kullanımı da cihazın çalışma verimi için dikkat edilmesi gereken montaj özellikleri arasında yer alıyor.İklimlendirme İçin Adana Klima Montaj

Mekanik cihazlar seçerken doğru mekan için doğru performanslarda seçimler yapmak çok önemlidir. Bunun yanında teknik servis hizmetlerinin profesyonel bir kalitede olması gereklidir. Ayrıca cihazların çalışma sisteminin doğru bir şekilde takibi de önemlidir. Yaşam alanlarında 22 derece normal bir sıcaklık olmaktadır.

Klimanın derecesini çok yükseltilmemesi gereklidir. Bunların yanında Adana Klima Montaj hizmetlerimiz ile cihazınızın doğru bir şekilde monte edilmesi söz konusu olacaktır.

Adım Adım Klima Montajı

Alanında uzman ve deneyimli teknik personelimiz montaj çalışmalarının her adımında kaliteli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu alanda ilk yapılacak çalışma iç ünite montajı olmaktadır. Bu alanda monte edilecek duvar belirlenmektedir. İç ünite askı saç aparatı birkaç farklı noktadan işaretlenerek duvarda delikler açılmaktadır.

Askı saç aparatları ile montaj yapılmaktadır. Bu askı sac ile dış ünite çıkış deliklerinin birbirine tam olarak uyum sağlaması gereklidir. Sonraki işlemde ise iç ünitenin duvara montesinin sağlanması içim klima hazırlanmaktadır. Monte edilecek alana uygun aparat seçimleri yapmaktayız.

Özellikle Adana Klima Montaj çalışmalarımızda evapta kaçak olup olmadığı kontrol edilir. Ve 22 akışkan giriş çıkış bağlantıları hazırlanmaktadır. Bakır boru bağlantısı için havşa tam oturmuş olması gereklidir.